SCYTHE SU1225FD12MR-RH Kaze Flex RGB 120mm
Code: 201063753
Na objednávku
Product detailed description
Jedná se o zboží na objednávku.
Zboží na objednávku nelze vrátit do 14 dnů.
Kaze Flex 120 RGB PWM
Série Kaze Flex RGB PWM kombinuje oceněnou technologii fanoušků Kaze Flex s optickou revizí a RGB LED diodami. Celočerný rám a oddělovače zdůrazňují průsvitné lopatky ventilátoru osvětlené osmi LED diodami. 4kolíkový konektor 12 V RGB umožňuje regulaci pomocí standardních řadičů RGB. Díky další průchozí zástrčce lze několik ventilátorů spojovat dohromady. Vynikající výkon řady Kaze Flex zůstává nedotčený. Uzavřené těsnění FDB zajišťuje životnost více než 120 000 hodin. Tři úrovně výkonu nabízejí individuální řešení pro každou aplikaci. K dispozici je také běžná verze ventilátoru RGB.
The Kaze Flex RGB PWM series combines the award-winning technology of the Kaze Flex fans with an optical revision and RGB LEDs. The all-black frame and decouplers emphasize the translucent fan blades illuminated by eight LEDs. A 4-pin 12V RGB connector allows regulation by standard RGB controllers. Thanks to an additional pass-through plug, several fans can be chained together. The outstanding performance of the Kaze Flex range remains untouched. The Sealed Precision FDB bearing ensures a service life of more than 120 000 hours. Three performance levels offer an individual solution for every application. A regular RGB fan version is also available.
Model-Nr.:
SU1225FD12LR-RDP
SU1225FD12MR-RHP
SU1225FD12HR-RNP
Dimensions:
120 x 120 x 27 mm
Fan Speed:
300 - 800 ± 10% rpm
300 - 1200 ± 10% rpm
300 - 1800 ± 10% rpm
Voltage:
12 V
Amperage:
0,09 A / 0,13 A / 0,40 A
Amperage LED:
0,40 A / 0,40 A / 0,40 A
Power Input:
1,08 W / 1,56 W / 5,52 W
Connector:
4-pin, 4-pin 12V RGB
MTTF:
120.000 Hours (25°C)
Other features
The Kaze Flex 120 RGB PWM comes with a 50 cm / 19.68 inch long sleeved 3-Pin cable as well as a standard 12V 4-Pin cable for RGB control with an additional pass-through plug. This allows easy installation in almost any system configuraton. An adaptor for direct connection to the power supply is also included.
Kód produktu: 201063753
Part no.: SU1225FD12MR-RH
EAN: 4571225056876
Additional parameters
Category: Přídavné ventilátory
EAN: 4571225056876
Průměr ventilátoru: 120mm