SCYTHE KF1425FD12SAR-P Kaze Flex 140 mm Square ARGB PWM Fan 300-1200 rpm
Code: 201064111
FREEFREE
Skladem (3 kus)
Delivery options
Detailed information
Product detailed description
The features of the Scythe Kaze Flex 140 Square PWM fan:
Powerful PWM fan in black
Very smooth running and long service life thanks to Precision FDB bearings
Decouplers attached to the fan frame for vibration reduction
With ARGB lighting (4-pin)
Speed range up to 1,200 rpm.
Whisper-quiet operation at max. 19.4 dB (A)
4-pin connector, 30 cm long sleeved cable
Versatile fan: Scythe Kaze Flex 140 Square ARGB PWM
Quiet operation and ARGB lighting
Technical details:
Dimensions: 140 x 140 x 27 mm (W x H x D)
Material: plastic, metal
Color: Black (frame), white (rotor)
Connection fan: 4-pin PWM
Cable length: 300 mm (sleeved)
Connection ARGB lighting: 4-pin (12V, daisy-chain capable)
Cable length: 300 mm (sleeved)
Speed: 300 to 1,200 rpm
Volume: 4.2 to 19.4 dB (A)
Delivery volume: 28.5 to 114.2 m3 / h
Static pressure: 0.08 to 1.25 mmH2O
Voltage: 12V
Life expectancy: 120,000 h (MTBF)
Scope of delivery:
1x fan
4x fan screws
1x extension cable (500 mm, sleeved)
Kód produktu: 201064111
Part no.: KF1425FD12SAR-P
EAN: 4571225057767
Additional parameters
Category: Přídavné ventilátory
EAN: 4571225057767
Průměr ventilátoru: 140mm