GOODRAM Flash Disk 32GB UME3 CARE, USB 3.0
Kód: ED490269Související produkty
Kingston Flash Disk IronKey 128GB Enterprise S1000 Encrypted USB 3.0 FIPS Level 3, Managed
Skladem
(2 KS)
9 294,21 Kč bez DPH
11 246 Kč
Transcend 32GB JetFlash 700, USB 3.0 flash disk, černý
Skladem
(10 ks)
331,40 Kč bez DPH
401 Kč
Kingston Flash Disk IronKey 16GB D300S, USB 3.2 Gen 1
Skladem
(1 KS)
3 109,09 Kč bez DPH
3 762 Kč
SanDisk Flash Disk 32GB Ultra Curve, USB 3.2, Modrá
Skladem
(31 KS)
332,23 Kč bez DPH
402 Kč
Detailní popis produktu
USB 3.0 UME3 CARE
UME CARE was created for those for whom safety and hygiene are important, especially in the office space. Thanks to the Biomaster technology, the product housing contains silver ions with bactericidal properties. Consequently, the product is completely protected from bacteria throughout the entire period of use. Antibacterial properties of the UME CARE have been guaranteed by laboratory tests. After 24 hours, the reduction of microorganisms on the UME CARE surface is up to 99%.
- Housing with antibacterial properties
- Use of silver ions in the housing
- Design and production in Poland
- Splash resistant
- USB 3.0 interface
- Lifetime Warranty
TECHNICAL SPECIFICATIONS
| Capacity | 32 GB |
| Interface | USB 3.0 Compatibility with 3.1, 3.0, 2.0, 1.1 |
| Max. transfer | read: up to 60 MB/s write: up to 20 MB/s |
| Dimensions | 55.0 × 21.0 × 9.6 mm |
| Weight | 9 g |
| Operating temperature | 0 do +70°C (recommended) |
| Storage temperature | -25 do +85°C (recommended) |
| OS Compatibility | Windows 2000 SP4 and higher MacOS 10.5.x and higher Linux v.2.6.x and higher |
More information on the manufacturer's website: https://www.goodram.com/cs/
Kód produktu: ED490269
Part no.: UME3-0320CRR11
EAN: 5908267961445
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Flash USB 3.x |
|---|---|
| EAN: | 5908267961445 |
| Verze USB: | 3.0 |
| Kapacita uložiště: | 32 GB |
| Dodavatel: | eD system a.s. |
Transcend 32GB JetFlash 780, USB 3.0 flash disk, MLC, vysokorychlostní, 400 MB/s R, 150 MB/s W, černo/šedý
Na objednávku
2 246,28 Kč bez DPH
2 718 Kč
Transcend 256GB JetFlash 920, USB 3.0 (3.2 Gen 1) flash disk, LED indikace, 420MB/s R, 400MB/s W, vesmírně šedý
Na objednávku
2 518,18 Kč bez DPH
3 047 Kč
SanDisk Flash Disk 64GB Ultra Curve, USB 3.2, Černá
Skladem
(10 KS)
358,68 Kč bez DPH
434 Kč
