ASUS Zenbook S 16 - Ryzen AI 7 445/32GB/1TB SSD/16"/3K/OLED/Touch/2y PUR/Win 11 Pro/bílá
Kód: SWSASC00552Detailní popis produktu
Marketing Name ASUS Zenbook S 16 Operating System Windows 11 Pro LCD cover-material Aluminum LCD cover-color Scandinavian White Top case-material Aluminum Top case-color Scandinavian White Keyboard color White Bottom case-material Aluminum Bottom case-color Scandinavian White Military grade US MIL-STD 810H military-grade standard Touch Panel Touch screen Panel Size 16.0-inch Resolution 3K (2880 x 1800) OLED 16:10 aspect ratio Response time 0.2ms response time Refresh rate 120Hz refresh rate Brightness 500nits Peak Brightness 1000nits HDR peak brightness Color gamut 100% DCI-P3 color gamut Gamut mapping Yes Contrast ratio 1,000,000:1 VESA CERTIFIED Display HDR VESA CERTIFIED Display HDR True Black 1000 Color depth 1.07 billion colors Pantone PANTONE Validated Surface texture of display Glossy display Low blue light 70% less harmful blue light TÜV Rheinland-certified TÜV Rheinland-certified SGS Eye Care Display SGS Eye Care Display Screen-to-body ratio 90% Stylus support With stylus support Processor GORGON POINT 6C (GPT3) Chipset N/A Discrete/Share Share Intergrated GPU AMD Radeon™ Graphics Neural Processor AMD XDNA™ NPU up to 50TOPS Expansion Slot(includes used) 1x M.2 2280 PCIe 4.0x4 On board memory 32GB LPDDR5X on board Total System Memory LPDDR5X 32GB How to upgrade memory Not Available Storage 1TB M.2 NVMe™ PCIe® 4.0 SSD Front-facing camera FHD camera with IR function to support Windows Hello on board Wireless Wi-Fi 7(802.11be) (Tri-band)2*2 + Bluetooth® 5.4 Wireless Card (*Bluetooth® version may change with OS version different.) Keyboard type Backlit Chiclet Keyboard With Copilot key Touchpad Precision touchpad FingerPrint N/A I/O ports 1x USB 3.2 Gen 2 Type-A (data speed up to 10Gbps) 2x USB 4.0 Gen 3 Type-C with support for display / power delivery (data speed up to 40Gbps) 1x HDMI 2.1 TMDS 1x 3.5mm Combo Audio Jack SD 4.0 card reader Audio Smart Amp Technology Built-in speaker Built-in array microphone Voice control N/A Power TYPE-C, 68W AC Adapter, Output: 20V DC, 3.4A, 68W, Input: 100~240V AC 50/60Hz universal Required charging power *The indicated wattage is for demonstrating the system’s support capability as required by EU regulations. For optimal system performance, please use the standard-wattage adapter or higher. Battery 83WHrs, 4S1P, 4-cell Li-ion Replaceable Battery No Weight (with Battery) 1.50 kg (3.31 lbs) Weight (without Battery) 1.20 kg (2.65 lbs) Dimension (W x H x D) 35.36 x 24.30 x 1.19 ~ 1.29 cm (13.92" x 9.57" x 0.47" ~ 0.51") Built-in Apps ASUS Recovery StoryCube MyASUS ScreenXpert GlideX MyASUS feature System diagnosis Battery health charging Fan Profile Splendid Function key lock WiFi SmartConnect TaskFirst Live update ASUS OLED Care AI Noise Canceling Content for GoPro free subscription 3-Month GoPro Premium+ Subscription Office 1-month trial for new Microsoft 365 customers. Credit card required. Antivirus N/A Security IR webcam with Windows Hello support Microsoft Pluton security processor Trusted Platform Module (Firmware TPM) Adobe Creative Cloud Hard Bundle 1-Month Membership of Adobe Creative Cloud All Apps, Individual. Ecolabels & Compliances EPEAT Gold Energy star 8.0 RoHS REACH Included in the Box SleeveKód produktu: SWSASC00552
Part no.: UM5606GA-OLED046X
EAN: 4711636386494
Doplňkové parametry
| Kategorie: | ZenBook |
|---|---|
| EAN: | 4711636386494 |
| TPM chip (NTB): | Ano |
| Snímač otisku prstu (NTB): | Ne |
| Typ disku (NTB): | SSD |
| Polohovací zařízení (NTB): | Touchpad |
| Počet USB portů (NTB, TV): | 3 |
| Replikátor portů (NTB): | Ne |
| Optická mechanika (NTB): | Ne |
| Dotykový displej (NTB): | Ano |
| Podsvícená klávesnice (NTB): | Ano |
| Lokalizace: | CZ+SK |
| Barva víka (NTB): | Bílá |
| GSM modem (NTB): | Ne |
| USB-C: | Ano |
| Thunderbolt (NTB): | Ne |
| Numerická klávesnice (NTB): | Ne |
| RJ45 (NTB): | Ne |
| Typ panelu (NTB): | OLED |
| Provedení (NTB): | Standardní |
| Určení (NTB): | Běžné použití |
| Rozlišení displeje (NTB): | 2880x1800 (2,8K) |
| Typ displeje (NTB): | Lesklý |
| Velikost paměti (NTB): | 32 GB |
| Velikost úložiště (NTB): | 1 TB |
| Grafická karta (NTB): | Integrovaná |
| Operační systém (NTB): | Windows 11 Pro |
| Záruka firma/fyz.osoba (NTB): | 2 roky Pick-up & Return |
| Úhlopříčka displeje (NTB): | 16" |
| Výrobce (NTB): | Asus |
| Baterie - počet článků (NTB): | 4 |
| Počet volných paměťových slotů (NTB): | 0 |
| Seriový port (NTB): | Ne |
| Čtečka pam.karet (NTB): | Ano |
| Hmotnost (NTB): | Do 1,5 kg |
| Podpora AI: | Ano |
| Copilot+ PC: | Ano |
| GPSR: | ASUS COMPUTER GmbH;HARKORT STR. 21-23,40880,RATINGEN,GERMANY;qr.asus.com/productsafety |
| Dodavatel: | SWS a. s. |
