ASUS ExpertBook P5 - Ryzen AI 9 HX 470/64GB/1TB SSD/16"/WUXGA/OLED/3y On-site/Win 11 Pro/šedá
Kód: SWSASU00267Detailní popis produktu
Operating System Windows 11 Pro Office 1-month trial for new Microsoft 365 customers. Credit card required. LCD cover-material Aluminum LCD cover-color Misty Grey Top case-material Aluminum Top case-color Misty Grey Bottom case-material Aluminum Bottom case-color Misty Grey Military grade US MIL STD 810H military grade standard (24 procedures) Panel Size 16.0-inch Backlit LED Backlit OLED OLED Brightness 300nits Resolution WUXGA (1920 x 1200) 16:10 Glare Glossy display Color gamut DCI-P3: 95% View angle(H/V) 170/170 Response time(Typ/Max) (ms) 1/1 Refresh rate 60Hz Contrast (Typ) 100000:1 Touch Panel Non-touch screen Screen-to-body ratio 88 % IPS-level Wide view Processor AMD Ryzen™AI 9 HX 470 Processor 2.0GHz (24MB Cache, up to 5.2 GHz, 12 cores, 24 Threads); NPU 55 TOPs Neural processor AMD Ryzen™ AI over 40 TOPs Chipset N/A Discrete/Share Share Integrated GPU AMD Radeon™ 890M VRAM N/A How to upgrade memory Upgradable; Need to remove bottom/top case Expansion Slot(includes used) 2x DDR5 SO-DIMM slots 1x M.2 2230 PCIe 4.0x4 1x M.2 2280 PCIe 4.0x4 DIMM Memory 32GB DDR5 SO-DIMM *2 Total System Memory DDR5 64GB Storage 1TB M.2 2280 NVMe™ PCIe® 4.0 SSD Front-facing camera 5.0M camera with IR function to support Windows Hello With privacy shutter Wireless Wi-Fi 7(802.11be) (Triple band) 2*2 + Bluetooth® 5.4 Wireless Card NumberPad N/A FingerPrint FingerPrint Keyboard type Backlit Chiclet Keyboard with Num-key I/O ports 1x USB 3.2 Gen 2 Type-C support display / power delivery 1x USB 4.0 Type-C support display / power deliver 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A 1x HDMI 2.1 TMDS 1x 3.5mm Combo Audio Jack 1x RJ45 Gigabit Ethernet Audio Audio by Dirac Smart Amp Technology Built-in speaker Built-in array microphone Battery 70WHrs, 4S1P, 4-cell Li-ion AC Adapter TYPE-C, 90W AC Adapter, Output: 20V DC, 4.5A, 90W, Input: 100~240V AC 50/60Hz universal Required charging power Min: 80W Max: 90W *The indicated wattage is for demonstrating the system’s support capability as required by EU regulations. For optimal system performance, please use the standard-wattage adapter or higher. Dimension (WxHxD) 35.84 x 25.35 x 0.98 ~ 1.80 cm (14.11" x 9.98" x 0.39" ~ 0.71") Weight (with Battery) 1.67 kg (3.68 lbs) Weight (w/o Battery) 1.41 kg (3.11 lbs) Security Fingerprint sensor integrated with Power Key IR webcam with Windows Hello support Kensington Nano Security Slot™(6x 2.5mm) BIOS Integrity Measurement Support BIOS Self Recovery Microsoft Secured-core PC Microsoft Security Level 3 Support Absolute Persistence 2.0 (Computrace) Trusted Platform Module (TPM) 2.0 N/A Antivirus McAfee® 1 year MyASUS feature System diagnosis Battery health charging Fan Profile Splendid Function key lock WiFi SmartConnect AppDeals Link to MyASUS MyExpert Features Chat Knowledge Hub Advanced Tool ExpertMeet(All) File Search SafeGuard Backup(Dual SSD, additional purchase before shipment) Built-in Apps ASUS MyExpert (Not supported in China, 16GB RAM or higher) AI ExpertMeet (China only) MyASUS Disclaimer for Built-in Apps Built-in Apps vary from OS SKU. *MyASUS/McAfee don't support in Pure OS/without OS/G sku/Win SE/Windows on ARM/Linux OS (ex. Endless, Kylin, Ubuntu) Ecolabels & Compliances FSC Recycled Base Warranty 3Y OnSite Service(Next Business Day) Recommended Warranty Package Part number//Extension and/or upgrade service from base warranty Battery warranty Commercial NB P series Battery warranty follow system warranty.Kód produktu: SWSASU00267
Part no.: PM5606CGA-OLEDR9641X
EAN: 4711636514026
Doplňkové parametry
| Kategorie: | ExpertBook |
|---|---|
| EAN: | 4711636514026 |
| TPM chip (NTB): | Ano |
| Snímač otisku prstu (NTB): | Ano |
| Typ disku (NTB): | SSD |
| Polohovací zařízení (NTB): | Touchpad |
| Počet USB portů (NTB, TV): | 4 |
| Replikátor portů (NTB): | Ne |
| Optická mechanika (NTB): | Ne |
| Dotykový displej (NTB): | Ne |
| Konvertibilní display (NTB): | Ne |
| Podsvícená klávesnice (NTB): | Ano |
| Lokalizace: | CZ+SK |
| Zařízení 2v1 (NTB): | Ne |
| Barva víka (NTB): | Šedá |
| GSM modem (NTB): | Ne |
| USB-C: | Ano |
| Thunderbolt (NTB): | Ne |
| Numerická klávesnice (NTB): | Ano |
| RJ45 (NTB): | Ano |
| Typ panelu (NTB): | OLED |
| Provedení (NTB): | Standardní |
| Určení (NTB): | Běžné použití |
| Podpora AI: | Ano |
| Rozlišení displeje (NTB): | 1920x1200 (WUXGA) |
| Procesor (NTB): | AMD Ryzen AI 9 HX |
| Typ displeje (NTB): | Lesklý |
| Velikost paměti (NTB): | 64 GB |
| Velikost úložiště (NTB): | 1 TB |
| Grafická karta (NTB): | Integrovaná |
| Operační systém (NTB): | Windows 11 Pro |
| Záruka firma/fyz.osoba (NTB): | 3 roky NBD onsite |
| Úhlopříčka displeje (NTB): | 16" |
| Výrobce (NTB): | Asus |
| Baterie - počet článků (NTB): | 4 |
| Počet volných paměťových slotů (NTB): | 0 |
| Seriový port (NTB): | Ne |
| Čtečka pam.karet (NTB): | Ne |
| Hmotnost (NTB): | Do 1,5 kg |
| Copilot+ PC: | Ano |
| GPSR: | ASUS COMPUTER GmbH;HARKORT STR. 21-23,40880,RATINGEN,GERMANY;qr.asus.com/productsafety |
| Dodavatel: | SWS a. s. |
